KEMER'DEN MENŞETE DÜŞEN HABERLER...

mutfak1_h1

YEMEKLER VE SERVİS OTELLERİ ÖN PLANA ÇIKARTIYOR

Turizm Yazarı Halil Öncü, Kemer Limak Limra Otel’in Executive Chef’i Ali Riza Dölkeleş ile mutfağa girdi. Yerli ve yabancı Turistler milliyetlerine göre en çok hangi yemekleri seviyor ve günde ne kadar yemek devam>>

aydin_aytug_martimyra1

KEMER İÇİN İŞLER İYİ GİTMİYOR!

Halil ÖNCÜ ( KEMER ) – Kemer Tekirova’da yer alan Martı Myra Tatil Köyü’nün Genel Müdürü deneyimli turizmci Aydın Aytuğ ile sezonu değerlendirdi.Kemer Tekirova’da yer alan Martı Myra Tatil Köyü’nün Genel Müdürü devam>>

sinasi_gurocak_1

GÜROCAK: DOLULUĞU YAKALAMAK İLE BU İŞ BİTMİYOR!

Halil ÖNCÜ ( KEMER ) – Kemer Tekirova’da yer alan Phaselis Rose Otel’in Genel Müdürü Şinasi Gürocak, gelecek üç ayı şekillendirmek üzere Moskova’ya gideceğini ve burada acenteler ile görüşeceğini söyledi.  Kemer Tekirova’da devam>>

yusufcelik_karmir1

YUSUF ÇELİK : SEZON ÇOK PARLAK GİTMİYOR

 Halil ÖNCÜ ( KEMER ) – Kemer Göynük’de yer alan Karmir Resort Hotel & Spa Genel Müdürü Yusuf Çelik, yaptığı açıklamada turizmin sıkıntılı olduğu şu günlerde, son dönem gerçekleştirdikleri Pazar çeşitliliği ile devam>>

yulus2_01

SEKTÖR BİLGİSİZ, ÇALIŞANLAR EĞİTİMSİZ, DEVLET İLGİSİZ!

Halil ÖNCÜ ( KEMER ) – Kemer’de yer alan Ulusoy Tatil Köyü sahibi ve aynı zamanda Yılmaz Ulusoy Holding A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Yılmaz Ulusoy turizmdeki gelişmeleri, turizm yazarı Halil Öncü’ye devam>>

Category Archives: MAGAZİN

KASPARS KAMBALA OLİMPOS TERRACE RESTAURANT’TA

kambala1
 Halil ÖNCÜ ( KEMER ) – 2001-2013 yılları arasında Fenerbahçe Ülker ,Efes Pilsen SK, Real Madrid, Unics Kazan gibi takımlarda oynayan Leton basketbolcu Kaspars Kambala Kemer’de.Efes Pilsen’deyken Avrupa’nın en iyi pivotlarından biri seçilen ve Euroleague’in sayı kralı olan 2.06 lık Kambala Kemer’de Olimpos Terrace Restaurant’ta yemek yedi.  Yemeğe Mira Otelleri Sahibi Özhan Erkal ile Mira Otelleri Satış ve Pazarlama Müdürü Haktan Ekinci katıldı. Kemer’i çok sevdiğini belirten Kambala, güzel bir gecenin ardından Olimpos Terrace Restauranttan ayrıldı.

 

Genç basketbolcular için FIBA sertifikalı menajer Ali Güney tarafından Kemer’de 2 hafta olarak düzenlenen bir geliştirme programı için Kemer’de bulunan Kaspars Kambala tüm bilgi ve birikimlerini, tecrübesini organizasyona katılan sporcular ile paylaşmanın yanında haftanın 6 günü sporcular ile antrenmanlara katılıp, genç basketbolcuları birebir çalıştırıyor.  Antrenmanlar Kemer Spor salonunda veriliyor.

DONDURMA DÜKKANI ALIŞKANLIK YAPIYOR

dondorma_dukkani1

Halil ÖNCÜ ( ANTALYA ) – Antalya’nın yakından tanıdığı genç girişimcilerden Ramazan Dikmen’in sahibi olduğu Dondurma Dükkânı büyük ilgi görüyor. Antalya’nın yakından tanıdığı genç girişimcilerden Ramazan Dikmen’in sahibi olduğu Dondurma Dükkânı büyük ilgi görüyor. Her gün 77 çeşit dondurma çeşidinin yer aldığı Dondurma Dükkanı markası Antalya’nın en yoğun olduğu bölgeler olan Atatürk Caddesi ile Metin Kasapoğlu Caddesi Dedeman Yolu üzerinde ve Konyaaltı’nda üç şube ile hizmet veriyor. Dondurmalarda taze mevsim meyvelerini kullanılırken, mevsimine göre çeşitler farklılık gösterebiliyor. Dondurmalarında hiçbir katkı maddesi, kimyasal madde, renklendirici ve aroma kullanmadıklarını ifade eden Ramazan Dikmen Antalyalıların gösterdiği ilgiye de teşekkür etti.


Dondurmaları ile Antalya’da alışkanlık yapan ‘Dondurma Dükkanı’ verdiği mesaj ile de dikkat çekiyor “Ürünlerimizde renklendirici, aroma, kimyasal katkı maddesi kullanmıyoruz, kullanmayacağız”

Amaçlarının  ‘Dondurma Dükkânı’ markası altında bölgede çok sayıda şube açmak olduğunu ifade eden Dikmen, “ Dondurmalarımıza büyük ilgi var. Bu konuda bizi tercih eden tüm müşterilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Dondurmalarımızda taze mevsim meyvelerini kullandığımız için mevsimine göre çeşitler farklılık gösterebiliyor. Halen 77 çeşit dondurma üretiyoruz. Antalyalıların yanı sıra bölgemize gelen yabancı müşterimiz de Dondurmalarımızı hayranlıkla ve büyük bir beğeni tadıyorlar. Biz de herkesi bu özel tadı tatmaya Dondurma Dükkânlarımıza bekliyoruz” dedi.

KEMER SUALTI GÜNLERİ ÖDÜL TÖRENİ İLE SON BULDU

sualtigunler_1

Halil ÖNCÜ ( KEMER ) – Kemer’de bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Uluslararası Sualtı Günleri ödül töreniyle sona erdi. KETAV ( Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı ) ile Selçuk Üniversitesi Sualtı Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından organize edilen 14’üncü Uluslararası Kemer Sualtı Günleri Majesty Lamer Art’da düzenlenen ödül töreni ile son buldu.

24 ülkeden 80 profesyonel sualtı fotoğrafçısı ve filmcilerinin katılımı gerçekleşen sualtı günlerinde dereceye girenlere ödülleri ve plaketleri Majesty Lamer Art’da verildi. Ödül töreni öncesi kısa bir süre öncesi kaybettiğimiz ve Kemer’de bir marka haline gelen Kemer Uluslararası Sualtı Günlerinin isim babası olan merhum Mustafa Çalık da anılırken, Mustafa Çalık hakkında hazırlanan bir slayt gösterildi ve ailesine bir teşekkür plaket sunuldu.

Çok sayıda davetlinin katıldığı törende konuşan Selçuk Üniversitesi Sualtı Arkeolojisi Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hakan Öniz,Kemer Uluslararası Sualtı Günleri’nin Kemer adına önemine dikkat çekerken, Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı Başkanı (KETAV) Volkan Yorulmaz da sualtı günlerinin bir parçası olmaktan gurur duyduklarını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti ve bundan sonra da bu etkinliğe gereken her türlü desteği vereceklerini söyledi.

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkan Yardımcısı Gürcan Türkoğlu’nun da teşekkür konuşmasının ardından, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Yüksel ile Kemer Sualtı Günleri’nin kurucusu Aydın Aytuğ da yaptıkları konuşmalarda etkinliğin Kemer tanıtımına olan katkısını dile getrdiler ve teşekküllerini sundu.

Kemer’de bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Uluslararası Sualtı Günleri ödül alanlarSualtı Model Fotoğraf Yarışması Kategorisi
1.    Vilademir Mladeoic
2.    H.Mert Antika

Sualtı Model Video Yarışması Kategorisi
1. Dilan Ulusoy
2. Göksel Yurdakul

Emre Onur Sualtı Doğa Yarışması Kategorisi
1.    Göksel Yurdakul
2.    Kemal Koş

Ekrem Akurgal Sualtı Arkeoloji Video Yarışması Kategorisi
1.    Göksel Yurdakul
2.    Dilan Ulusoy

Nurdoğan Özkaya Sualtı Doğa Fotoğraf Yarışması
1.    İvana Ortovic Kronic
2.    Jenez Kranye

Jale İnan Sualtı Arkeoloji Fotoğraf Yarışması
1.    İvana Ortovic Kronic
2.    Jenez Kranye

Çevre Ödülü: Vilademir Mladeoic
Unesco Türkiye Milli Komisyonu Ödülü: Ömer Durak

ANTALYA’DA KAR KEYFİ OLYMPOS TELEFERİK İLE YAŞANIYOR

haydar_culfa_kar01
 Halil ÖNCÜ ( KEMER ) – Olympos Teleferik yetkilileri, İlgiyi daha da arttırmak adına kış dönemi boyunca bir ve iki kilometrelik oluşturulan rotalarda kar yürüyüşü gerçekleştirmeyi hedefliyor.Antalya’da kar keyfi yaşamak isteyenler rotalarını Kemer ilçesinde yer alan Tahtalı Dağının zirvesi olan 2365mt.ye çeviriyor. Birçok Antalyalı ve yabancı turist kar görmek için Olympos Teleferik ile zirveye çıkıyor. Bu dönemde özellikle Arap turistlerin yoğun olarak ilgi gösterdiği zirveye öğrenci grupları da gelirken, tesis yetkilileri ilgiyi daha da arttırmak adına kış dönemi boyunca bir ve iki kilometrelik oluşturulan rotalarda kar yürüyüşü gerçekleştirmeyi hedefliyor.

ANTALYA’DA KAR KEYFİ OLYMPOS TELEFERİK İLE YAŞANIYOR

Konu ile ile ilgili görüşlerini aldığımız Olympos Teleferik Satış ve Pazarlama Müdürü Haydar Culfa, “Antalya Kemer’de yer alan Olympos Teleferik ile 4350 mt. hat uzunluğunda 12 dakikalık mesafe ile çok rahat bir şekilde zirveye ulaşabiliyoruz. Zirvede şu anda kar var. Antalya’da bugün denize girebilirisiniz ama burada zirvede de şu anda kar topu oynayabiliyorsunuz. Özellikle bu dönem Antalya’ya gelen Arap misafirlerimiz kendi ülkelerinde kar göremedikleri için özellikle kış dönemlerinde bizleri tercih ediyorlar. Karın yağışı ile birlikte okullarımızın etkinlik programlarına girmiş bulunmaktayız. Yoğun bir öğrenci talebi ile karşı karşıyayız. Önümüzdeki günlerde 300 kişilik bir öğrenci grubuna yılbaşı partisi düzenlemeyi planlıyoruz. Kış boyunca da yeni etkinlikler hedefliyoruz. Bunlar arasında kış boyunca karda yürüyüş programımızı devreye sokacağız. Bu program çerçevesinde bir ve iki kilometrelik etaplarda karda misafirlerimizi güvenli bir şekilde, dağcılarımız ile birlikte yürüteceğiz ve hedef noktasına ulaştıklarında orada kendilerine sıcak ikram içeceklerinde bulunacağız. Çok güzel bir etkinlik olacağına inanıyoruz” dedi.

Bu arada zirvede bulunan Sheakspeare Cafee Bistro da gelen misafirlerine kışa özel menüleri ve içecekleri ile hizmet veriyor. Kar keyfi yaşayanlar Sheakspeare Cafee Bistro tarafından özel olarak hazırlanan Saleplerini karlar üzerinde içerken hem kar hem de sıcacık salep keyfi yaşiyorlar.

Powered by WordPress | Designed by: Image Hosting | Thanks to MegaUpload Search, RapidShare Search and Internet TV